Nieuws

Steeds meer universiteiten onderzoeken positionering sportcentrum

15 december 2025
Steeds meer universiteiten onderzoeken positionering sportcentrum

Na eerdere trajecten bij de Universiteit van Amsterdam (UvA), de Vrije Universiteit (VU) en Tilburg University werkt Drijver en Partners nu ook voor Radboud Universiteit aan een onderzoek naar de positionering van het sportcentrum. 

Universitaire sportcentra staan voor de uitdaging om een balans te vinden tussen maatschappelijk en financieel rendement. Het maatschappelijk rendement omvat onder meer het bevorderen van studentenwelzijn en vitaliteit, het versterken van inclusiviteit en het vergroten van de aantrekkingskracht van de campus. Het financieel rendement richt zich op een gezonde exploitatie en het beheersen van investerings- en exploitatierisico’s. Die combinatie vraagt om een beheermodel dat zowel maatschappelijk als financieel past bij de ambities van de instelling.

Drijver en Partners brengt voor universiteiten de huidige situatie in kaart, vergelijkt deze met andere sportcentra en onderzoekt de (on-)mogelijkheden van een ander beheermodel. Daarbij worden de financiële, organisatorische en juridische consequenties inzichtelijk gemaakt, met inbegrip van actuele wet- en regelgeving. Zo beschikken bestuurders en directieleden over een compleet afwegingskader voor strategische besluitvorming.

Met de lopende opdracht voor Radboud Universiteit en eerdere onderzoeken voor de Universiteit van Amsterdam, de Vrije Universiteit en Tilburg University beschikt Drijver en Partners over brede kennis van positioneringsvraagstukken rond universitaire sportcentra.

Bent u benieuwd wat wij op dit terrein voor uw sportcentrum kunnen betekenen? Lees hier meer of neem contact op voor een verkennend gesprek.
 

Overig nieuws